PDF PDF Print

Catechese voor Volwassenen


Katholiek zijn, Katholiek worden

Cursussen met informatie over (hernieuwd) kennismaken met het RK geloof en de RK Kerk en de begeleiding die daarbij geboden wordt. Wilt u meer weten, kijk bij de Alphacursus en RK voor Beginners, de link vindt u onderaan de bladzijde.

 

Huwelijksvoorbereiding


 Wie in een van de kerken van onze parochie wil trouwen, volgt ook de gezamenlijke huwelijksvoorbereiding die twee keer per jaar gegeven wordt. Kijk voor meer informatie over aanmelding en wat de voorbereiding inhoudt onderaan bij huwelijksvoorbereiding.

 

Algemene Geloofsverdieping

In samenwerking met de PKN kerk van Amersfoort Noord wordt elk jaar een aanbod gedaan aan cursussen, lezingen en bijeenkomsten om het eigen geloof te voeden en te verdiepen. Door op de link onderaan te klikken komt u bij het aanbod. 

 

Jaarthema HIERNA NU

Ieder jaar wordt in samenspraak met de PKN kerk van Amersfoort Noord een jaarthema gekozen. Voor 2011-2012 is dit het thema HIERNA NU. Onder deze titel presenteren wij u een keur van activiteiten over de vraag: wat staat ons na de dood te wachten? Staat er ons iets te wachten? En: welke rol spelen de ideeën over hierna in ons leven nu?

 

Wie het aanbod bestudeert, zal ontdekken dat we de vragen breed aan bod willen laten komen. Natuurlijk willen wij niet vergeten dat toekomst in de bijbel allereerst de toekomst is van wij-allen-samen en dat die toekomst niet boven ons in de hemel ligt maar voor ons in de toekomst. Toch richten we ons met HIERNA NU vooral op wat wij geloven als het gaat over de eigen dood en de persoonlijke toekomst.

 

Alles wat te maken heeft met het persoonlijke “hierna” behoort ons inziens tot de kernactiviteiten van de kerk. Mensen hechten aan een goede uitvaart, het is niet de slechtste reden om lid van de kerk te zijn, de kerk besteedt ook er veel tijd en aandacht aan. Maar hoe vaak praten we ook met elkaar over “hierna”, afgezien van begrafenissen of de viering van Allerzielen? Om dit gesprek te stimuleren komen wij met het thema HIERNA NU.

 

Wij hopen dat velen een invalshoek vinden die aansluit bij hun interesse. En dat er bij alle activiteiten voldoende aandacht en vertrouwen zal zijn om met de eigen persoonlijk vragen rond “hierna” bezig te zijn, want het is en blijft een gevoelig en intiem onderwerp. Wilt u de activiteiten bekijken, klik dan op de link.

 

 

Terug naar de beginpagina Catechese